Škola engleskog Speaker's Corner u Beogradu je otvorila svoja vrata đacima 2011. Dobila je naziv po istoimenom delu Hyde Parka u Londonu gde su se od davne 1866. godine ljudi okupljali ne bi li izrazili svoje mišljenje o gorućim temama. Neki od njih su bili istorijski poznate ličnosti poput Karla Marksa, Lenjina, Džordža Orvela.

Sledeći ovaj primer škola Speaker's Corner je takođe mesto gde polaznici kroz razgovor o interesantnim temama unapređuju svoje znanje iz engleskog jezika.

Zbog prethodnog iskustva u radu sa decom i uspešnih rezultata, prvobitna ideja profesora je bila da se deci najmlađeg uzrasta engleski jezik približi na zanimljiv i kreativan način. Zato su i prvi đaci škole bili mališani od 4-5 godina. Njihove i reakcije roditelja su bile sjajne. Osmesi, zadovoljstvo vraćanja u školu i usvojeno znanje govore sami za sebe.